Bělení zubů

Bělení zubůV současné době stále více pacientů požaduje „perfektní úsměv“. Bělení zubů patří do estetického zubního lékařství a pohybuje se na hranici estetiky a kosmetiky. Bělení je chemický proces, podstatou je rozštěpení viditelných pigmentových částic na částice lidskému oku neviditelné. Dojde tedy k “odbarvení“ usazených pigmentů v zubní sklovině a tkání chemickou reakcí. Dochází pouze k odbarvení organických substancí způsobujicí nežádoucí zabarvení, které tvoří cca 2% zubní skloviny. Na ostatní složky a krystaly zubní skloviny, které jsou anorganického původu, aktivní látky nepůsobí. Nabízíme 2 druhy bělení – domácí a ordinační.

Domácí bělení

Domácí běleníProdukty určené pro techniku domácího bělení obecně obsahují nižší koncentrace účinných bělících složek, oproti produktům určeným pro ordinační bělení. Není zde tak rychlý bělící účinek a je zapotřebí několikrát opakovat aplikaci, avšak na druhou stranu je pacientovi nabídnuta možnost samostatného řízení procesu bělení ve smyslu dosaženého výsledného odstínu zubů. Pacient se dostaví na první návštěvu, kde se zhotoví otisky. Při druhé návštěvě obdrží individuální nosiče pro noční bělení, který je zhotoven ze speciální folie v zubní laboratoři a informace, jak bělící systém používat. Celý proces trvá cca 2-4 týdny, podle požadavku na výslednou barvu zubů.

Ordinační bělení

Ordinacni běleníNově v ordinaci nabízíme unikátní systém ordinačního bělení od amerického výrobce BEYOND™. Ordinační bělení s BEYOND™ spočívá v aplikaci speciálního zubního gelu, a následné osvícení lampou se studeným světlem. Gel proniká pod povrch, kde chemicky rozkládá usazené pigmenty. Všechny BEYOND™ systémy filtrují světelný výkon, aby odstranily veškeré UV záření, a produkují chladný světelný výkon. Odpadají tedy problémy s citlivostí zubů po ošetření, které trápí jiné bělící systémy.

Změna odstínu zubů je v rozsahu 5 až 14 odstínů, s průměrnou úspěšností o 8 odstínů, během tří po sobě jdoucích 10 minutových intervalech. Velice efektivní u zubů zabarvených od kouření nebo konzumace skvrny vytvářejících potravin jako je káva, čaj nebo červené víno, rovněž bělí zuby diskolorované určitými léky, jako je tetracyklin nebo skvrny od fluoridu.